SUSAN IN HER BLUES


Susan in her blues

název plátna: SUSAN IN HER BLUES
autor: HANA AUEROVÁ
technika malby: AKRYL NA PLÁTNĚ, PORTRÉT PODLE FOTOGRAFIE
rok vzniku: 2012
rozměr originálu: 40 x 30cm

Příběh obrazu Susan in her Blues:

Oba Zuzančini rodiče jsou biologové, a tak jsem nechtěla riskovat, že něco popletu na břečťanu za Zuzankou a oni, dva odborníci, se budou dívat na popletený břečťan. Přestože fotku jsem pořídila v Adamově, kousek od dráhy, inspirace pro "náhradní břečťan" přišla odjinud. V té době jsem šla po třech letech práce pro španělskou pobočku jedné české designerské firmy na mateřskou. Mojí prací tehdy bylo ve Španělsku vytvořit obchodní síť a měla jsem možnost projet tuto překrásnou zem doslova křížem krážem. Ve volném čase jsem obrážela různé známé i neznámé galerie a v každé si na památku pořídila notes, do kterého jsem si pak zapisovala různé nápady a poznámky. Jeden takový notes pochází ze světoznámého katalánského Museu Picasso a je na něm napsán jeden ze slavných Picassových výroků "Když nemám modrou, použiji červenou." Ten notes na mě koukal zrovna ve chvíli, když jsem hledala tubu se zelenou barvou a z druhé strany na mě hleděla Zuzanka svým podezíravým pohledem. Řekla jsem si tedy, že když nemám zelenou, použiji modrou. Od té doby jsem si tento výrazný odstín modré oblíbila a pokud nemám nějakou barvu, "použiji modrou". 

Ještě k Zuzance a tomu, jak se dívá. Ptala jsem se jí tehdy, jestli si ji můžu vyfotit a ona se na mě podívala přesně takto a nic neřekla. Dodnes nevím, jestli je to "Ano", nebo "Ne" a neřekli mi to při předávání plátna ani její rodiče, z čehož vyvozuji, že je to spíš ta druhá varianta. Smáli se a řekli mi, že tento obrázek jednou bude mít obrovskou cenu, což mě samozřejmě nesmírně potěšilo a Zuzančiným rodičům bych to ze srdce přála. Každopádně obrázek se líbil profíkům z Bare Bear Studia, kteří zpracovávali moji knížku Ježíšek a k mému překvapení navrhli právě Zuzanku na titulní stranu knihy. Ze Zuzanky se tak stal i úvodní záběr stejnojmenného animovaného filmu

Název obrazu navrhla moje kamarádka Elaine, která mě v sedmnácti letech přivedla k akrylovým barvám a dodnes mě zásobuje kvalitními mlířskými potřebami a konzultujeme spolu přes oceán navzájem svoje obrazy.

Obraz je nyní na prodej zde: ART GALLERY LONDON za cenu, která vyjadřuje, že s prodejem nepočítají. 

Výchozí foto:

X--2