BÍLÉ TULIPÁNY

název plátna: BÍLÉ TULIPÁNY
autor: HANA AUEROVÁ, OBRAZY S PŘÍBĚHEM
technika malby: AKRYL NA PLÁTNĚ
rok vzniku: 2015
rozměr originálu: 70x70 cm

Nové zakázky mě často vedou novým směrem a k novým námětům. Zakázka na malování tulipánů přišla právě v době, kdy nám tulipány kvetly na zahradě, což mi v malování značně pomohlo. Další novinkou je pro mě malovat větší plátna, než na jaká jsem byla doposud zvyklá. Co se týče velikosti pláten, projevují tedy zatím moji zákazníci mnohem větší odvahu než já.

Obraz Bílé tulipány bude viset v interiéru, který je laděn do bílé, šedé a červené, proto jsem pro pozadí obrazu, po dohodě se zadavatelkou zakázky, zvolila právě šedé pozadí. Když jsem malovala toto šedé pozadí plátna, zabralo mi to něco přes hodinu. Vím to celkem přesně, protože jsem u toho poslouchala povídku Proměna od Franze Kafky, a ten odstín šedé celkem přesně vystihuje její ponurou náladu. Plátno se mi pod rukama měnilo z bílé do šedé, zatímco Řehoř Samsa z Proměny se také měnil. Nálada z povídky ve mně zůstala jseště dlouhé hodiny po jejím doposlouchání, kdy jsem malovala tulipány, a tak se mi při pohledu na tento obraz nedaří zbavit melancholie, což mě zpětně mrzí.

Obraz Bílé tulipány bude mít ještě "sourozence" na protější zdi v podobě obrazu magnolií, které také právě kvetou, čili si musím pospíšit, aby mi neodkvetly. Hotový obraz magnolií se tu tedy objeví v řádu několika týdnů. 

tulipany600