DOCENT S HOUBIČKOU

Příběh obrazu Docent s houbičkou:

Docent sice není docent, ale je chytřejší a bystřejší než docent, tak mu kamarádi říkají docent. Na mém obraze běží v neuvěřiteném čase závod Moraviaman (3,8 km plavání, 180 km na kole a 42,2 km běhu) a otírá si asketicky ústa vlhkou houbičkou. Kapky, které padají k zemi jsou přímo úměrné prožívanému osvěžení.

Tento obraz v sobě navíc skrývá nejeden odkaz na mé oblíbené plátno Modrý šofér, které v roce 1948 namaloval polský autor Andrzej Wróblewski. Docent neřídí autobus, ale firmu. V podstatě si ale myslím, že to dělá se stejným nasazením jako svůj triathlon. Startovní číslo jsem si vymyslela podobně jako barvu některých částí jeho oblečení. Jediné "nemodré" prvky jsou tak symbolicky žlutá houbička v každé ruce a červený čip na noze (při míchání tělové barvy i barvy vlasů jsem použila modrou).

Někde jsem četla, že při běhu má člověk držet dlaně tak, jako by v nich svíral motýly, kterým nechce ublížit, běžet lehounce, jakoby se vznášel a dýchat, jakoby chtěl do svých plic vsát všechen kyslík okolo sebe.

název plátna: DOCENT A HOUBIČKA
autor plátna a příběhu: HANA AUEROVÁ, OBRAZY S PŘÍBĚHEM
technika malby: AKRYL NA PLÁTNĚ
rok vzniku: ZÁŘÍ 2015
rozměr originálu: 70 x 50cm

 Obraz lze koupit zde: ART GALLERY ARTFINDER LONDON.

 doc600